Solárium Vám dodá vitamín D

Vitamín D je nezbytný pro naše dobré zdraví. Většina Evropanů dostává velmi málo vitamínu D, zejména v zimních měsících, protože sluneční světlo obsahuje příliš málo ultrafialového záření. Světové medicínské studie prokazují prospěšnost vitamínu D. V medicínských a vědeckých kruzích není pochyb o tom, že 90% potřebného vitamínu D naše tělo přijímá přirozenou cestou ze slunečního záření přes kůži. Stravou přijímáme pouze 10% vitamínu D. Slunečního záření se tedy nemůžeme zříci, protože pro nás zajišťuje nepostradatelný vitamín D, jehož nedostatek může způsobit vážné zdravotní problémy.

K vlastní tvorbě vitamínu D dochází hlavně působením slunce nebo solária, přesněji působením UV-B záření. Vitamín D je důležitým hormonem pro stavbu kostí a proti osteoporóze. Tomuto slunečnímu hormonu se připisují i další pozitivní vlastnosti: stimulace imunitního systému, zvyšuje tělesnou výkonnost, mírní deprese, pozitivně působí na srdce i krevní oběh. Ultrafialovým světlem se s velkým úspěchem léčí také kožní nemoci jako akné, lupénka, neurodermitis.

Tvorba vitamínu D

V dnešní době žije a pracuje většina lidí v uzavřených prostorech (domy, byty, obchody, hypermarkety, kanceláře, továrny, auta…) a chybí jim přirozené sluneční záření, které naši předci přijímali denně. Proto je dnes pro nás velmi obtížné, udržet si potřebnou hladinu vitamínu D a to zejména v zimním období, kdy je slunce příliš málo. Na základě našeho změněného způsobu života, trpí mnoho lidí a to nejen na podzim a v zimě, ale dokonce i na jaře a v létě následky nízké hladiny vitamínu D. Z tohoto důvodu doporučují přední experti na vitamín D návštěvy solária nebo potřebnou dávku vitamínu D načerpat pravidelným pobytem venku, dopřejte si tedy alespoň krátkou procházku.

Pozitivní zdravotní účinky solária

Slunce je základem života lidí, zvířat a rostlin na zemi a to díky světlu, teplu a energii. Víme to intuitivně, že slunce je důležité pro naše zdraví. Každý zná ten pocit, když svítí slunce, máme hned lepší náladu, probouzí v nás pozitivní myšlení. Ve zdravé míře má slunce mnoho biopozitivních účinků na naši látkovou výměnu, nervový systém, kůži, krev, stavbu kostí a také velmi dobré vlastnosti z hlediska kožních onemocněních např. akné a lupénky. Veškeré tyto pozitivní účinky lze kontrolovatelně a šetrně docílit opalováním v soláriích, ale je potřeba je užívat s mírou ! Nechte si poradit a dodržujte doporučené doby opalování pro Váš kožní typ.