Bezpečnost a vitamín D

V solárních centrech TOPSUN klademe důraz na bezpečnost a spokojenost našich zákazníků...

 V solárních centrech  TOP  SUN  klademe důraz na bezpečnost a spokojenost našich zákazníků a proto se snažíme nabízet nejbezpečnější technologie v oblasti solárií.

Aby si naši zákazníci mohli bezpečněji vychutnávat krásné opálení i pozitivní zdravotní účinky UV záření jako tvorba vitamínu D3, pozitivní psychologické účinky a celkově větší svěžest těla, jsou naše solária vybavena nejmodernější optimalizovanou technologií SafeLight, která je velkým posunem vpřed v oblasti bezpečnosti solárního opalování.

SafeLight má lepší opalovací účinek bez rizika spálení a zajistí optimální dobu opalování pro kvalitnější budování a poté i následné ztmavnutí pigmentu. Budování nového pigmentu přichází u solária SafeLight později, takže se v důsledku snížení intenzity záření na 0,3W/m2 prodlužuje opalovací a relaxační doba.

Co je to solárium s novou normou EU 0,3W/m2

Kvalitnější a zdravější opálení můžete nyní získat v soláriích dodržujících novou normu evropské unie EN 0,3W/m2. Předpisy EU stanovují tzv. Referenční intenzitu vyzařování slunce na 0,3W/m2, která byla evropskou komisí určena dle doporučení odborníků. Do této hustoty UV záření ještě převažují zdravotně pozitivní a kosmetické účinky nad riziky přílišného opalování. Tato hodnota byla stanovena jako intenzita slunečního záření v poledních hodinách na rovníku u hladiny moře.

Solárium Vám dodá vitamín D

Vitamin D je nezbytný pro naše dobré zdraví. Většina Evropanů dostává velmi málo Vitaminu D, zejména v zimních měsících, protože sluneční světlo obsahuje příliš málo ultrafialového záření. Světové medicínské studie dokazují prospěšnost Vitaminu D.

V medicínských a vědeckých kruzích není pochyb o tom, že 90% potřebného Vitaminu D naše tělo přijímá přirozenou cestou ze slunečního záření přes kůži. Stravou přijímáme pouze 10% Vitaminu D. Slunečního záření se tedy nemůžeme zříci, protože pro nás zajišťuje nepostradatelný Vitamin D, jehož nedostatek může způsobit vážné zdravotní problémy.

Tvorba vitamínu D

V dnešní době většina lidí žije a pracuje v uzavřených prostorech (byty, domy, kanceláře, obchody, auta, továrny, hypermarkety apod.) a chybí jim přirozené sluneční záření, které naši předci přijímali denně. Proto je dnes pro nás velmi obtížné udržet si potřebnou hladinu Vitaminu D a to zejména v zimním období, kdy je slunce příliš málo. Na základě našeho změněného způsobu života trpí mnoho lidí a to nejen na podzim a v zimě, ale dokonce i na jaře a v létě  následky nízké hladiny Vitaminu D. Z tohoto důvodu doporučují přední experti na Vitamin D minimálně dvakrát týdně návštěvu solária nebo potřebnou dávku Vitamínu D načerpat pravidelným pobytem venku.

Pozitivní zdravotní účinky solária

Víme to intuitivně všichni, že slunce je důležité pro naše zdraví. Medicína hovoří o biopozitivních účincích slunečního záření. Sluneční záření v nás probouzí pozitivní myšlení. Ale slunce má i negativní účinky, je potřeba ho užívat s mírou a chránit pokožku proti přílišnému opálení. Dodržujte doporučení pro Váš kožní typ a nechte si od proškoleného personálu TOP SUN solárních studií poradit.

Profesionální solární studia

Nic není důležitější než zdraví. Proto klademe největší důraz na kvalitu a bezpečnost našich služeb. V našich solárních studiích Vám pravidelně školený personál rád poradí s opalovacím programem a výběrem solária.

Protože každá pokožka reaguje na UV záření jinak, nabízíme v  TOP SUN  solárních studiích solária různých výkonnostních a komfortních tříd.

Solária třídy  BASIC  jsou určena pro kožní typy  2-4  a pro delší pobyt a jsou cenově nejvýhodnější.

Solária třídy  COMPACT  jsou určena pro kožní typy  2-4.  Již tato solária jsou vybavena prvky komfortních tříd funkcemi AROMA, BREEZE, LIGHTGLASS.

Solária třídy  COMFORT  jsou určena pro kožní typy  3-4.  Tato solária jsou vhodná pouze pro již předopálenou pokožku. Disponují funkcemi jako AROMA, BREEZE, KLIMATEC, LIGHTGLASS, LEXTRA.

Solária třídy  EXKLUSIVE  jsou určena pro kožní typy  3-4.  Tato solária jsou vhodná již pouze pro předopálenou pokožku. Elektronicky řízená nejmodernější solária s maximálním rovnoměrným opalovacím efektem komfortem a opalovacím prostorem. Disponují funkcemi jako AROMA, BREEZE, BINGO, EVG, KLIMATEC, LIGHTGLASS LEXTRA.