Bezpečnost a vitamín D

V solárních centrech TOPSUN klademe důraz na bezpečnost a spokojenost našich zákazníků...

V solárních centrech  TOP  SUN  klademe důraz na bezpečnost a spokojenost našich zákazníků a proto se snažíme nabízet nejbezpečnější technologie v oblasti solárií.

Aby si naši zákazníci mohli bezpečněji vychutnávat krásné opálení i pozitivní zdravotní účinky UV záření jako tvorba vitamínu D3, pozitivní psychologické účinky a celkově větší svěžest těla, jsou naše solária vybavena nejmodernější optimalizovanou technologií SafeLight, která je velkým posunem vpřed v oblasti bezpečnosti solárního opalování.

SafeLight má lepší opalovací účinek bez rizika spálení a zajistí optimální dobu opalování pro kvalitnější budování a poté i následné ztmavnutí pigmentu. Budování nového pigmentu přichází u solária SafeLight později, takže se v důsledku snížení intenzity záření na 0,3W/m2 prodlužuje opalovací a relaxační doba.

Co je to solárium s novou normou EU 0,3W/m2

Kvalitnější a zdravější opálení můžete nyní získat v soláriích dodržujících novou normu evropské unie EN 0,3W/m2. Předpisy EU stanovují tzv. Referenční intenzitu vyzařování slunce na 0,3W/m2, která byla evropskou komisí určena dle doporučení odborníků. Do této hustoty UV záření ještě převažují zdravotně pozitivní a kosmetické účinky nad riziky přílišného opalování. Tato hodnota byla stanovena jako intenzita slunečního záření v poledních hodinách na rovníku u hladiny moře.

691659394

 

Solárium Vám dodá vitamín D

Vitamín D je nezbytný pro naše dobré zdraví. Většina Evropanů dostává velmi málo vitamínu D, zejména v zimních měsících, protože sluneční světlo obsahuje příliš málo ultrafialového záření. Světové medicínské studie dokazují prospěšnost vitamínu D. V medicínských a vědeckých kruzích není pochyb o tom, že 90% potřebného vitamínu D naše tělo přijímá přirozenou cestou ze slunečního záření přes kůži. Stravou přijímáme pouze 10% vitamínu D. Slunečního záření se tedy nemůžeme zříci, protože pro nás zajišťuje nepostradatelný vitamín D, jehož nedostatek může způsobit vážné zdravotní problémy. Vitamín D totiž potřebujeme pro zdravé klouby, imunitní systém, zásobování svalstva vápníkem.

Tvorba vitamínu D

V dnešní době většina lidí žije a pracuje v uzavřených prostorech (byty, domy, kanceláře, obchody, auta, továrny, hypermarkety apod.) a chybí jim přirozené sluneční záření, které naši předci přijímali denně. Proto je dnes pro nás velmi obtížné udržet si potřebnou hladinu vitamínu D a to zejména v zimním období, kdy je slunce příliš málo. Na základě našeho změněného způsobu života trpí mnoho lidí a to nejen na podzim a v zimě, ale dokonce i na jaře a v létě následky nízké hladiny  vitamínu D. Z tohoto důvodu doporučují přední experti na vitamín D návštěvy solária nebo potřebnou dávku Vitamínu D načerpat pravidelným pobytem venku, dopřejte si tedy alespoň krátkou procházku.

Pozitivní zdravotní účinky solária

Víme to intuitivně všichni, že slunce je důležité pro naše zdraví. Každý zná ten pocit, když svítí slunce, máme hned lepší náladu, probouzí v nás pozitivní myšlení. Ve zdravé míře má slunce mnoho biopozitivních účinků na naši látkovou výměnu, nervový systém, kůži, krev, stavbu kostí a také velmi dobré vlastnosti z hlediska kožních onemocnění např. akné, lupénky. Veškeré tyto pozitivní účinky lze kontrolovatelně a šetrně docílit opalováním v soláriích, je ale potřeba je užívat s mírou ! Nechte si poradit a dodržujte doporučení pro Váš kožní fototyp.

Profesionální solární studia

Nic není důležitější než zdraví. Proto klademe největší důraz na kvalitu a bezpečnost našich služeb. V našich solárních studiích Vám proškolený personál poradí s opalovacím programem a výběrem solária.

Protože každá pokožka reaguje na UV záření jinak, nabízíme v  TOP SUN  solárních studiích solária různých výkonnostních a komfortních tříd.

Solária třídy BASIC  jsou určena pro kožní typy  2-4  a pro delší pobyt a jsou cenově nejvýhodnější.

Solária třídy  COMPACT  jsou určena pro kožní typy  2-4.  Již tato solária jsou vybavena prvky komfortních tříd funkcemi AROMA, BREEZE, LIGHTGLASS.

Solária třídy COMFORT  jsou určena pro kožní typy  3-4.  Tato solária jsou vhodná pouze pro již předopálenou pokožku. Disponují funkcemi jako AROMA, BREEZE, KLIMATEC, LIGHTGLASS, LEXTRA.

Solária třídy  EXKLUSIVE  jsou určena pro kožní typy  3-4.  Tato solária jsou vhodná již pouze pro předopálenou pokožku. Elektronicky řízená nejmodernější solária s maximálním rovnoměrným opalovacím efektem komfortem a opalovacím prostorem. Disponují funkcemi jako AROMA, BREEZE, BINGO, EVG, KLIMATEC, LIGHTGLASS LEXTRA.