10 tipů pro báječné opálení

Bezpečné opalování je pro nás velmi důležité,  proto se snažíme v  TOP SUN  solárních studiích dodržovat tato kritéria:

 • Minimální věk pro opalování je 18 let.
 • Návštěva solária pokud jste kožní typ 1. s velkou opatrností!
 • Chraňte si oči používáním UV ochranných brýlí.
 • Při kožních nemocech se vždy poraďte s lékařem.
 • Neopalujte se ve stejný den v soláriu i na slunci.
 • Neopalujte se během nemoci nebo podezření na ni.
 • Neopalujte se při používání některých léků.
 • Při jakýchkoliv zdravotních potížích nebo pochybnostech konzultujte možnosti opalování na slunci nebo v soláriu s Vaším lékařem.
 • V současné době se doporučuje navštěvovat solária maximálně  1x za den,  10 návštěv za      měsíc,  maximálně  50 návštěv za  rok.

10 tipů pro báječné opálení

 1. Nechoďte do solária pokud máte spálenou pokožku nebo jste se ten den již opalovali na slunci.
 2. Vždy se poraďte o volbě typu solária a době opalování s naším proškoleným personálem a dodržujte jeho doporučení.
 3. Před opalováním se důkladně odličte, odstraňte z pokožky parfémy, deodoranty a jiné kosmetické přípravky – mohlo by dojít k negativní reakci pokožky s UV zářením.
 4. Nepoužívejte do solária před opalováním kosmetiku určenou na slunce s UV faktorem.
 5. Použivejte před opalováním výhradně speciální solární kosmetiku, nechte si poradit od našeho školeného personálu. Opalování pak bude pro Vás efektivnější, bezpečnější a příjemnější. Top Sun doporučuje solární kosmetiku Tahnee a Peau D´Or.
 6. Některé léky a medikamenty mohou zvyšovat citlivost pokožky na UV záření. Prostudujte si pečlivě přiložené návody nebo se při jejich užívání poraďte s ošetřujícím lékařem.
 7. Během opalování v soláriu mějte zavřené oči a vždy používejte ochranné brýle.
 8. Neopalujte se nikdy déle, než odpovídá Vašemu typu a stavu pokožky. Vyvarujte se zarudnutí kůže (sluneční úpal). Pokud k tomu dojde, nechte pokožku několik dnů v klidu, používejte hydratační přípravky na zklidnění pokožky, dodržujte řádně pitný režim a nevystavujte se UV záření. Vytvoříli se puchýře nebo záněty vyhledejte lékaře.
 9. Po opalování je nutné dodat pokožce ztracenou vlhkost, neboť slunce pokožku vysušuje. Doporučíme Vám vhodný přípravek pro regeneraci pokožky a prodloužení opálení.
 10. Opalujte se pravidelně, ale s rozumem. Dodržujte rady odborně vyškoleného personálu a odpovězte na jeho případné otázky.