10 tipů pro báječné opálení

Bezpečné opalování je pro nás velmi důležité,  proto se snažíme v  TOP SUN  solárních studiích dodržovat tato kritéria:

 • Minimální věk pro opalování je 18 let.
 • Návštěva solária pokud jste kožní typ 1. s velkou opatrností !
 • Při opalování mějte zavřené oči a vždy noste ochranné brýle.
 • Při kožních nemocech se vždy poraďte s lékařem.
 • Neopalujte se ve stejný den v soláriu i na slunci.
 • Neopalujte se během nemoci nebo podezření na ni.
 • Neopalujte se při používání některých léků.
 • Vyhněte se kontaktu s vodou 1h. před a po opalování.
 • Při jakýchkoliv zdravotních potížích nebo pochybnostech konzultujte možnosti opalování na slunci nebo v soláriu s Vaším lékařem.
 • V současné době se doporučuje navštěvovat solária maximálně  1x za den,  10 návštěv za      měsíc,  maximálně  50 návštěv za  rok.

10 tipů pro báječné opálení

 1. Nechoďte do solária a na slunce ve stejný den, aby nedošlo k překročení denní dávky ultrafialového záření a tím ke spálení kůže.
 2. Vždy se poraďte o volbě typu solária a době opalování s naším proškoleným personálem a dodržujte jeho doporučení.
 3. Před opalováním se důkladně odličte, odstraňte z pokožky parfémy, deodoranty a jiné kosmetické přípravky – mohlo by dojít k negativní reakci pokožky s UV zářením.
 4. Nepoužívejte do solária před opalováním kosmetiku určenou na slunce s UV faktorem.
 5. Použivejte před opalováním výhradně speciální solární kosmetiku, nechte si poradit od našeho školeného personálu. Opalování pak bude pro Vás efektivnější, bezpečnější a příjemnější. Top Sun doporučuje solární kosmetiku Tahnee a Peau D´Or.
 6. Některé léky a medikamenty mohou zvyšovat citlivost pokožky na UV záření. Prostudujte si pečlivě přiložené návody nebo se při jejich užívání poraďte s ošetřujícím lékařem.
 7. Během opalování v soláriu mějte zavřené oči a vždy používejte ochranné brýle.
 8. Neopalujte se nikdy déle, než odpovídá Vašemu typu a stavu pokožky. Vyvarujte se zarudnutí kůže (sluneční úpal). Pokud k tomu dojde, nechte pokožku několik dnů v klidu, používejte hydratační přípravky na zklidnění pokožky, dodržujte řádně pitný režim a nevystavujte se UV záření. Vytvoříli se puchýře nebo záněty vyhledejte lékaře.
 9. Po opalování je nutné dodat pokožce ztracenou vlhkost, neboť slunce i solária pokožku vysušují. Doporučíme Vám vhodný přípravek pro regeneraci pokožky a prodloužení opálení.
 10. Opalujte se pravidelně, ale s rozumem ! Dodržujte rady odborně vyškoleného personálu a odpovězte na jeho případné otázky.